Rzemieślnicza destylarnia jest w Twoim zasięgu!
Wspieramy polskie projekty od pierwszego dnia kraftowej rewolucji
Cydry, miody pitne a może wina owocowe?
Fermentowane napoje winiarskie to dziś awangarda świata rzemieślniczych alkoholi
Chcesz sprowadzać wino do Polski?
Nasz rozwiązania pomogą Ci bezpiecznie i efektywnie sprowadzać napoje alkoholowe z UE i krajów trzecich
Marzysz o własnej winnicy?
Pomożemy Ci na każdym etapie Twojej drogi
REJESTRACJA PRODUKCJI
Produkcja alkoholu stanowi w większości przypadków regulowaną działalność gospodarczą. Jej rozpoczęcie uwarunkowane jest przez to szeregiem procedur administracyjnych. Nasze PAKIETY PRODUCENTA pomogą Ci możliwie bezstresowo przejść przez kolejne procesy.
PAKIET ETYKIETUJĄCEGO - POLSKIE WINO
Niniejsze opracowanie to kompleksowy przewodnik po aktualnych zasadach znakowania wina w Unii Europejskiej. Odpowie Ci na wszelkie pytania związane z etykietą i innymi formami znakowania Twoich produktów.
Na PAKIET ETYKIETUJĄCEGO składa się:
- opracowanie dotyczące zasad znakowania wina
- opracowanie dotyczące nowych obowiązków informacyjnych (po 8 grudnia 2023 r.)
- katalog najczęstszych błędów popełnianych przez producentów na etykietach
- checklista dla projektanót etykiet
- techniczne zasady obliczania wartości odżywczej
- film omawiający powyższe zagadnienia
1
PAKIET PRODUCENTA - WINO Z UPRAW WŁASNYCH
Polskie wino potwierdziło, że nie jest chwilową modą lecz prawdziwym renesansem rodzimej kultury wina. Ustawodawca dla produkcji wina z upraw własnych przewidział szereg ułatwień, pozostaje ona jednak działalnością regulowaną obwarowaną szeregiem wymagań formalnej natury. Znaczącym ułatwieniem jest zebranie wszelkich niezbędnych procedur w kompleksowe i wyczerpujące opracowanie, wiodące krok po kroku przez proces rejestracji oficjalnej produkcji wina w systemie DROBNEGO PRODUCENTA WINA Z UPRAW WŁASNYCH.
Drodbny producent wina:
- produkuje do 1000 hl (100 000 l) wina rocznie
- z własnych upraw winorośli
- z winogron zakupionych z winnicy zarejestrowanej na terenie swojego województwa lub powiatów ościennych
Pakiet taki stanowi kompleksowe opracowanie w zakresie realizacji wszelkich procedur niezbędnych do uruchomienia produkcji wina pochodzącego z upraw własnych.
W zakres pakietu wchodzą:
- Podręcznik operacyjny, będący kompleksowym i wyczerpującym opracowaniem, prowadzącym krok po kroku po wszystkich urzędach i kolejnych procedurach, niezbędnych do uruchomienia produkcji i rozlewu wina z upraw własnych. Opracowanie jest opatrzone naszymi praktycznymi komentarzami oraz wyposażone w listy kontrolne, pozwalające na śledzenie postępów.
- Zbiór załączników, komplet wzorów dokumentów potrzebnych do realizacji procedur omówionych w podręczniku operacyjnym. Moduł zawiera formularze, wzory pism i dokumentacji rejestrowej o abstrakcyjnym charakterze. Nie zawiera - co oczywiste - jedynie załączników takich jak plany budynków, plany technologiczne czy zaświadczenia wydawane przez urzędy.
- Nielimitowane doradztwo wdrożeniowe, nasze nielimitowane doradztwo w zakresie wdrożenia powyższych procedur. Jeśli coś okaże się niezrozumiałe, wdrożenie procedur będzie stanowiło problem lub gdyby konieczne było skorygowanie dokumentacji w związku ze zmianą w prawie lub stanowiskiem zajętym przez urząd, pozostajemy w Twojej dyspozycji aż do pierwszej, szczęśliwie wyprodukowanej i sprzedanej butelki.
1
PAKIET KUPUJĄCEGO WINOGRONA
Suplement do PAKIETU PRODUCENTA wina z upraw własnych. Zawiera opis procedur niezbędnych do zakupu owoców spoza własnego województwa, kraju albo w ilości większej niż 50% wagowo własnego surowca.
1
Nasz zespół
Radosław
Prawnik specjalizujący się w przepisach dotyczących rynku napojów alkoholowych, dziennikarz i sędzia winiarski. Autor bloga Paragrafwkieliszku.pl i podcastu Biznes Wysoko Oprocentowany. Wykładowca na Podkarpackiej Akademii Wina oraz Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Współzałożyciel Fundacji Galicja Vitis, wiceprezes Stowarzyszenia Polskie Destylaty. Współwłaściciel Browaru Dwie Wieże oraz marki destylatów rzemieślniczych Destyl. Członek AIDV (International Wine Law Association).
radoslaw@prawoalkoholowe.pl
Anna Maria
Prawnik specjalizujący się w prawie własności intelektualnej, nowych technologii, mediów i reklamy. Członek Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy przy Uniwersytecie Śląskim (Law in Styl), członek Stowarzyszenia We&Waste, wykładowca na Uczelni Collegium Da Vinci, absolwentka Szkoły Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie, Szkoły Prawa Nowych Technologii IT&TMT w Warszawie, uczestniczka programu CS50 for Lawyers na Harvard University w Cambridge.
annamaria@prawoalkoholowe.pl